Vyhledat

Proměny pro města
Jak proměnit park či veřejný prostor

 
Exkurze: Kvalitní veřejný prostor – vize, koncepce i praxe města Litomyšl

Exkurze: Kvalitní veřejný prostor – vize, koncepce i praxe města Litomyšl

Jak proměnit veřejný prostor tak, aby ho lidé milovali? Jak zajistit jeho kvalitu? A v čem vlastně spočívá kvalita veřejného prostoru? Napadají vás při pohledu na prázdný park ve vašem městě podobné otázky a máte jako zástupce města možnost udělat něco pro jeho oživení? Pak se s námi vydejte do Litomyšle na exkurzi zaměřenou na veřejný prostor.

→ KAPACITA EXKURZE JE NAPLNĚNA. DALŠÍ ZÁJEMCI BUDOU ZAŘAZENI MEZI NÁHRADNÍKY

Na programu bude procházka po těch nejzdařilejších architektonických realizacích v Litomyšli za účasti městských i krajinářských architektů a vedení města. Hovořit se bude například o roli městského architekta či přístupu města k tvorbě a obnově veřejných prostranství.

A nevynecháme samozřejmě ani Nábřeží řeky Loučné, jehož obnovu jsme podpořili v programu Parky. Na příkladu této realizace, která byla v loňském roce dokončena a letos je nominovaná na Českou cenu za architekturu, vám představíme, jak nejlépe nastavit celý proces obnovy veřejného prostoru i jak do něj zapojit místní. Prohlídce nábřeží s architekty Martinem Rusinou a Martinem Freiem bude předcházet prezentace zástupců nadace, kteří představí metodiku naší práce s důrazem na kvalitu a funkčnost. Více se o obnově Vodních valů a parku u Smetanova domu dozvíte na našich stránkách a v připojeném videu. 

Exkurze je určena pouze zástupcům měst, politikům i úředníkům, kteří mají na starosti investice, plánování, rozvoj, správu veřejných prostor a městské zeleně apod.

TERMÍN KONÁNÍ: 4. 10. 2018 (10.00–18.00)
SRAZ: Bobo Café (Vodní valy 162, Litomyšl)
CENA: 1250 Kč / účastník
Registrace otevřena do 14. 9. 2018 nebo do naplnění kapacity

→ PROGRAM 
→ POZVÁNKA
→ MAPA

→  ONLINE PŘIHLÁŠKA

Dopravu na místo konání exkurze si účastníci zajišťují samostatně.

Cena akce zahrnuje: průvodce, materiály, občerstvení, odborné přednášky a komentovaná prohlídka veřejných prostranství s architekty a zástupci města.

Neváhejte, kapacita je omezena!

V případě jakýchkoliv dotazů pište na adresu vzdelavani@nadace-promeny.cz

 



zpět na seznam verze pro tisk
 
 
 
 

dárci

KKFFKKCG

Podpořte nás